Návod, jak zachránit IQOS po vyprání nebo promoknutí

Občas se prostě stane, že svůj IQOS necháte ležet venku na dešti nebo, že vám spadne do vany, umyvadla nebo záchodu a vy ho utopíte. Není však potřeba v takové situaci zoufat, existuje totiž několik zaručených způsobů, jak předejít nucené reklamaci zařízení a koupi nového. Jak postupovat při čištění? To se dozvíte v tomto článku!

Co je pravda a co je lež?

Hned pro začátek se vyvarujte v České republice velmi oblíbeným babským radám a lidovým mýtům, to totiž zaručeně není dobrým řešením. Nejjednodušší je přístroj okamžitě vzít a vydat se do servisu, kde vám poskytnou okamžitou pomoc. My však pro vás máme ještě pár rad, jak napomoci záchraně vašeho zařízení:

  • Co nejrychleji IQOS rozložte na oddělitelné části. V jeho dutinách jistě najdete mnoho vody.
  • Raději nevkládejte holder do dobíječky ani se ho nepokoušejte nabíjet bez odborného vyčištění zařízení.
  • Nesnažte se zařízení ohřívat (v troubě, mikrovlnce, na topení) nebo fénovat, většinou to ničemu nepomůže, naopak přitíží.
  • Nevkládejte zařízení do rýže, také to ničemu nepomůže. Rýže vysuší pouze povrchovou vlhkost, nikoliv vodu zvnitřku zařízení.
  • I když se vám bude zdát, že kapalina vyschla, stále není vyhráno. Usychající voda vytváří drobnou oxidační vrstvu, která vše pokryje a může vše pokazit ještě více, než samotná voda.

Nezapomeňte, že problémem není pouze vyložené utopení nebo namočení přístroje. Velmi škodlivé může být například promrznutí IQOS, kdy se tající led, pára a rosa dostávají do všech zákoutí přístroje. Poškodit zařízení může i pouhá ranní vlhkost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *