Rubriky
IQOS 3 duo IQOS cena IQOS eshop

E-cigarety vs nahřívaný tabák, jaký je v tom rozdíl?

IQOS je zdravější alternativou ke kouření cigaret, není však jediný, na trhu jsou rovněž velmi rozšířené e-cigarety, které se na trhu objevily ještě mnohem dříve před IQOS. Jaký je vlastně rozdíl mezi elektronickými cigaretami a nahřívaným tabákem?

Technologie IQOS je založena na nahřívání tabáku, kdy nedochází ke spalování, ale pouze k nahřívání při menší teplotě. Vzniká zde aerosol, který vdechujeme. Tato technologie je nejvíce podobná klasickému kouření, protože se používá skutečný tabák, cítíme jeho charakteristickou chuť a to je pro většinu kuřáků přecházejících na IQOS tím hlavním tahákem. Mohou mít tedy zdravější alternativu za kouření a zároveň si užívat tabák, jak jsou zvyklí.

Doporučujeme zakoupit IQOS příslušenství (IQOS pouzdro, IQOS popelník, čistící tyčinky atd.) pro delší životnost vašeho zařízení.

Jak fungují elektronické cigarety?

Technologie elektronických cigaret je starší, byla patentována už v roce 2006. Stejně jako u IQOS, i zde se vdechuje aerosol, ten však nevzniká nahříváním tabáku, ale tekutiny, které se říká e-liquid. Jde o technologii vaporizéru, kdy se zahříváním mění kapalná látka na plynnou, kterou vdechujeme. Kouření elektronických cigaret se říká vapování. Uživatelé si mohou pořizovat různé druhy náplní. V elektronické cigaretě se nedoplňuje tabák, ale je potřeba neustále doplňovat e-liquid. Podobně jako IQOS, i elektronickou cigaretu je třeba dobíjet. Popularitu si získala nejen jako zdravější alternativa ke kouření, ale také tím, že je možné ji používat v místech, kde je kouření běžných cigaret zakázané.

Popularita elektronických cigaret je nyní na ústupu, může za to nejen rozmach technologie nahřívaného tabáku, ale i fakt, že používání elektronických cigaret někdy vede k nekontrolovanému navyšování dávek nikotinu a u mnoha lidí zvyšuje závislost. Také se objevuje na trhu stále více nebezpečných náplní. Elektronické cigarety a zařízení pro nahřívání tabáku patří mezi 2 nejpopulárnější alternativy běžných cigaret a obě brání tomu, aby uživatel vdechoval dehet a mnoho dalších nebezpečných chemikálií vznikajících při hoření tabáku.

Obaly, kryty a IQOS pouzdra zakoupíte zde Tinoti.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *