Rubriky
Nezařazené

IQOS škodlivost heets a zdraví

Oficiální složení HEETS – je dobré vědět, co kouříme!

Jak už tomu tak většinou bývá, společnosti často nechtějí zveřejňovat stoprocentní složení svých výrobků a jinak tomu není ani u společnosti Philip Morris, která sice vydala oficiální složení svých tabákových náplní HEETS, ale dle pozdějších rozborů jsme se dozvěděli, že en vše je ve skutečnosti tak, jak firma udala. Pojďme se na to společně podívat.

Filtr s biopolymerovým filmem

Tento speciální filtr je vyroben z kyseliny polymléčné, která je jedním z nejrozšířenějších polymerů. Získávána je z cukrové třtiny nebo škrobu a má za cíl důsledně odstraňovat nadměrné vodní výpary z aerosolu, tím snižuje teplotu výparů/kouře. Ten dle výzkumů neuvolňuje žádné škodliviny a je vhodný k používání.

Náustek filtru

Je složen převážně z acetátu celulozy a je velmi podobný klasickému filtru u cigarety. Skládá se z trubičky, filtru a tabákové vložky. To vše je zabalené v papíru náplně a připojené k filtru.

Tabáková náplň

Ta byla navržena speciálně pro IQOS a vyrábí se ze skutečného tabáku. Na rozdíl od běžných cigaret se pouze zahřívá, nikoliv spaluje, a tak by se neměl používat současně s klasickou cigaretou. K zahřívání je využívána speciální technologie IQOS, která využívá tenkou hliníkovou folii, aby zabránila zapálení tabáku. Ta naštěstí nijak neovlivňuje chuť tabáku, ani neprodukuje škodlivé látky. Díky ohřívání také nevzniká žádný kouř, ale pouze aerosol z vody, glycerinu a nikotinu. Taktéž je zde díky tomu absence popela a jiných odpadních látek. Předpokládá se, že dlouhodobé vdechování této směsi aerosolu je přinejmenším několikanásobně méně škodlivé, než vdechování klasického kouře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *