Rubriky
Nezařazené

Nabíjíte svou cigaretu IQOS správně? Možná ne! iqos nabíjení

Nabíjíte svou cigaretu IQOS správně? Možná ne!

Možná by Vás ani nenapadlo nad tím přemýšlet, ale i baterie v IQOS cigaretě má omezenou výdrž, nemusíte však ničeho bát, dle údajů uváděných jejím výrobcem – společností Philip Morris, by měla vydržet po několik let. Každopádně je však dobré vědět, jak je na tom baterie právě ve Vašem IQOSU. Jak to zjistit? Čtěte pozorně!

Dle výrobce má každá baterie životnost 7000 nabíjecích cyklů, přičemž na každý jeden z nich nabijete holder 20x. S využitím jednoduché matematiky tak zjistíte, že Vám Vaše IQOS cigareta opravdu vydrží několik dlouhých let bez jakýchkoliv problémů.

Zpočátku nabíječka vydrží asi po 25 nabití, což se po určité době používání ustálí na přibližně 20 nabití. Kontrolka, která Vám na IQOS udává hodnotu momentálního nabití, není vždy úplně přesná a tak se nesmíte nechat zaskočit tím, že bude signalizovat ještě dvě čárky nabití, ale už nebude nabíjet. Stává se to poměrně často a nedá se s tím příliš udělat.

Jak správně iqos nabíjet?

Dle posledních poznatků ohledně nabíjení Li-ion baterií se doporučuje zařízení dobíjet vždy okolo 20% baterie. Za nevhodné a pro baterii škodlivé se označuje úplné vybíjení baterie.

Jak zjistit stav baterie?

Pokud jste náruživým kuřákem, Váš IQOS denně běžně prodělá okolo 20ti nabití. To však není žádný problém, protože je baterie častému nabíjení uzpůsobená. Musíte ale počítat s tím, že se tímto způsobem bude postupně zkracovat její výdrž. Zda je stále použitelná si můžete snadno ověřit:

  • Dobijte holder
  • Vyjměte ho z nabíječky a připravte si stopky
  • Holder zapněte naprázdno a současně zapněte stopky
  • Měřte čas dokud holder nezhasne
  • Pokud je vše v pořádku měli byste dosáhnout času 5:40 – 6:00 minut

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *